Kategoriler
Genel

Gazetelere kayıp ilanı vermenin en kolay yolu…

Gazete kayıp ilanı vermek istiyorum taleplerinize yönelik hazırladığımız sayfamızda;

  • gazeteye nasıl kayıp ilanı verebileceğiniz hususunda açıklamalar,
  • dilediğiniz gazete de kayıp ilanı verme için hazırlanan ilan formu,
  • kayıp ilanı vermek zorunlumudur, hangi evraklar için kayıp ilanı verilir, kayıp ilanı ücreti ne kadar tutar, hangi gazeteye kayıp ilanı verilebilir gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Aslına bakarsanız bazı kimlikler için gazetelere kayıp ilanı vermek bir kaç istisna dışında zorunlu değildir. Bu istisnalar askeri kimlikler ile okul kimlikleri diye sıralanabilir. Kaybedilen kimlik ya da kart için gazete ilanı zorunluluğu kimliğin alındığı kurumun insiyatifinde de denebilir.

Kıymetli evrak ve mali evraklarda ise durum farklılık göstermektedir. Çek, senet, bono yaprakları ya da koçanları kaybolduğunda ve ya çalındığında yada yıpranmadan ötürü kıymetli evrak vasfını kaybettiğinde gazete ilanı verme işlemi zorunluluktan ziyade keyfe keder ihtiyari maksatla verilmekte, ancak mali evraklardan fatura, irsaliye, perakende satış fişi, vergi levhası, adisyon ya da dip koçanlı gider pusulası, gelir makbuzu, yazar kasa ruhsatı v.b evraklar kaybolsun, çalınsın, deforme olsun farketmez ilgili vergi dairesi veya maliye gazete ilan şartını halen aramaktadır.

kayıp ilanlarınızı mahalli – yerel gazetelere verebileceğiniz gibi, ulusal gazetelerin (Hürriyet, Sabah, Posta, Zaman, Star, Habertürk, Milliyet, Yenişafak, Cumhuriyet v.d) bulunduğunuz yöredeki baskısına (örn: yalova’da bulunuyorsunuz istanbul baskısına bağlı olan taşra baskısına) verebilirsiniz bu ilanın mahalli gazeteye verilen ilan dan hiç bir farkı olmadığı gibi fiyat olarakda pek bir şey fark ettirmeyecektir.

Kayıp ilanları gazetelere, baskı bölgelerine ve tabiki kelime sayısına göre değişmektedir. İlan servisimize vereceğiniz kayıp ilanları oniki liradan başlamaktadır.

Kayıp ilanlarınızı ilan servisimizi telefonla arayarak yazdırabilir, ilan formunu doldurarak iletebilirsiniz.

Sitemizde gazeteye kayıp ilanı örneklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.